W niedzielę, 15 czerwca, teren Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu tętnił życiem i radością. Wszystko za sprawą Pikniku Rodzinnego, który – jak co roku – zgromadził uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców naszej miejscowości. Pogoda dopisała, a ciepłe promienie słońca towarzyszyły wspólnej zabawie i integracji całej społeczności szkolnej.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Radna Powiatowa pani Bernadetta Błoniarz, radny Nowego Wiśnicza Henryk Adamczyk, radny Starego Wiśnicza Szczepan Sułek, sołtys Starego Wiśnicza Sławomir Błoniarz, prezes OSP w Starym Wiśniczu Adam Błoniarz, prezes OSP w Wiśniczu Małym Piotr Put.
Tegoroczny piknik rozpoczął się wyjątkowym wydarzeniem artystycznym –polonezem odtańczonym przez uczniów klas ósmych. Następnie na scenie zaprezentowali się w niezwykle barwnej inscenizacji baśni pt.„Kopciuszek”. Publiczność nie kryła zachwytu – kreatywna interpretacja znanej baśni, stroje z epoki i ogromne zaangażowanie młodych aktorów wywołały gromkie brawa.
Następnie scenę przejęły najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego, które z ogromnym urokiem przedstawiły swój program artystyczny przygotowany wraz ze swoimi paniami. Potem przyszedł czas na występy uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Klasy pierwsze wystąpiły z pięknym programem pt. „Daj mi rękę, tato – kocham mamę i tatę nie tylko od święta”, klasy II A i II B zabrały nas w międzyplanetarną podróż poprzez „Kosmiczny montaż słowno-muzyczny: Rakietą w Kosmos”, trzecioklasiści zaśpiewali wiązankę piosenek zadedykowanych rodzicom.
Występy najmłodszych uczniów były pełne wzruszeń i entuzjazmu – to właśnie te chwile budują niezapomniane wspomnienia.
Następnie na scenie swoje talenty zaprezentowali: Grupa taneczna "Sigma Girls" – uczennice klas IV–V wystąpiły z energicznym układem w ramach programu "Aktywny As", Grupa cheerleaderek "Bojowniczki", która zachwyciła żywiołowym tańcem przygotowanym w ramach projektu "WF z AWF". Na zakończenie wystąpił szkolny chór "Love Music" laureat Srebrnego Pasma podczas Wojewódzkiego Konkursu Chórów w ramach programu „ Śpiewająca Polska”, który pod batutą pani Katarzyny Adamczyk zaprezentował krótki koncert.
Wielką niespodzianką Pikniku okazały się escape roomy znajdujące się na pierwszym piętrze szkoły, które przygotowali ósmoklasiści z nauczycielami. Sale lekcyjne zamieniły się w pełne zagadek i tajemnic pokoje tematyczne:
„Szalony plac zabaw” – miejsce pełne niespodzianek i nieprzewidywalnych wyzwań,
„Zaginiony skarb Matematycznego Króla” – pokój logicznych zagadek i matematycznych łamigłówek,
„Pobaw się z nami!” – interaktywny świat zabawy i współpracy,
„Scooby Doo i zagadka znikających nauczycieli” – pełna humoru i napięcia misja detektywistyczna,
„Zakład Pogrzebowy Bobra” – z nutką czarnego humoru i tajemnicy,
„Piwnica dzika” – dla odważnych i ciekawych nietypowych przygód,
„Znajdź mordercę” – kryminalna zagadka wymagająca sprytu i spostrzegawczości.
Escape roomy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – dzieci, młodzież, a nawet dorośli chętnie podejmowali wyzwania, współpracując w grupach i rozwiązując kolejne łamigłówki.
Poza sceną na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji, które przyciągały nie tylko dzieci. Wśród nich nie mogło zabraknąć uwielbianych dmuchańców, malowania twarzy oraz plenerowego malowania w ramach arteterapii, które pozwalało wyrazić swoją kreatywność w otoczeniu natury.
Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz przeczytanej książki, który promował czytelnictwo i dawał drugie życie ulubionym lekturom.
Odbył się także rodzinny tor przeszkód w stylu survivalowym, który w duchu zdrowej rywalizacji połączył pokolenia – w konkurencjach mierzyły się duety: ojciec–syn i matka–córka.
Wielką atrakcją było stoisko KubisHOP 3D, gdzie Jakub Tynka uczeń klasy VIIB prezentował oryginalne, drukowane w technologii 3D gadżety, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych. Jakub pokazywał, jak pasję do technologii można przekuć w ciekawe produkty.
Na Pikniku nie zabrakło również doznań kulinarnych, które zapewniły jak co roku Koło Gospodyń Wiejskich ze Starego i Wiśnicza Małego, Zakład Karny oraz Rada Rodziców. Bogate i smakowite menu: ciasta, lody, kiełbaski z grilla, bigos, strogonow, grochówka oraz domowa lemoniada serwowane z uśmiechem i gościnnością przez Rodziców.
Organizacja tak bogatego w atrakcje wydarzenia nie byłaby możliwa bez zaangażowania Rady Rodziców, której z całego serca dziękujemy za inicjatywę, ogrom pracy i serce włożone w przygotowanie każdego szczegółu pikniku. Serdecznie podziękowania składamy na ręce pań Marii Kokoszki i Agnieszki Tynki oraz całej Rady Rodziców, która z wielkim oddaniem zaangażowała się w organizację Pikniku. Dzięki ich inicjatywie i wielotygodniowym przygotowaniom udało się zrealizować to przedsięwzięcie. Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za poświęcony czas, trud i serce włożone w przygotowanie tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy wszystkim rodzicom pracującym na stoiskach, przygotowującym pyszne ciasta, desery i inne smakołyki, którzy chcieli w tym dniu czynnie uczestniczyć w naszym Pikniku. Dziękujemy również paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Wiśnicza i Wiśnicza Małego za wyśmienite potrawy. Bez Państwa pracy i pomocy nie udałoby się stworzyć tak przyjemnej, rodzinnej atmosfery.
Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Nowym Wiśniczu za wypożyczenie namiotów. Wyrazy wdzięczności kierujemy do do druhów OSP w Starym Wiśniczu i Wiśniczu Małym za wypożyczenie ławek i stolików.
Wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji naszego przedsięwzięcia i wzięli w nim udział serdecznie dziękujemy. Ogromne podziękowania kierujemy do Pani Katarzyny Adamczyk, która profesjonalnie prowadziła konferansjerkę całej uroczystości.
To był dzień pełen śmiechu, radości i wzruszeń – prawdziwe święto naszej szkolnej wspólnoty, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Rodzinnego!
Dyrekcja
i nauczyciele SP Stary Wiśnicz