Kursy autobusu szkolnego w dniu 23.06.2017
Zakończenie Roku Szkolnego:
I kurs - 7.10 na Wiśniczu Małym ( na 7.30 )
II kurs - 8.40 na Wiśnicz Małym ( na 9.00 )
Odwóz - godz. 12.00
Piknik Rodzinny 2017
Harmonogram Szkolnego Pikniku Rodzinnego
Stary Wiśnicz, 25 czerwca 2017 r.
15.00 Rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego
15.05 Inscenizacja „ O tym, jak żabka mała rodziców nie słuchała”.
Rozdanie nagród w konkursie plastycznym w ramach akcji „ Postaw na rodzinę”
15.20 Montaż słowno – muzyczny dla mamy i taty - klasy I.
15.40 Występ laureatów Małopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Koral Song” w Lipnicy Murowanej.
16.00 „Let s Twist Again” , „Przez twe oczy zielone” klasy II.
16.10 Występ laureatów „ Szkolnego Konkursu Zaczarowana piosenka”
16.30 „ Dziecięcy krąg przyjaźni”- scenka w wykonaniu ucz. klas III.
II Rodzinny Turniej tenisa stołowego
- Rodzinnym turnieju szachowym
16.45 Laureaci Szkolnego Konkursu Mam Talent „ Śpiewam, tańczę, gram” i Szkolnego Konkursu piosenki anglojęzycznej o miłości:
17.30Program artystyczny „ Śpiąca Królewna”- uczniowie szkoły podstawowej IV – VI.
18.15 Koncert chóru szkolnego „Love Music ”
18.35 Podsumowanie Gminnego Turnieju Rodzinnego w tenisie stołowym i pozostałych konkurencji sportowych - Wręczenie nagród z poszczególnych konkurencji i turniejów.
19.00 Pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy Funky Dance
19.15. „Polonez” zatańczony przez uczniów klasy III gimnazjum.
20.00 Sobótka i wspólna zabawa przy ognisku. Zakończenie III Pikniku Rodzinnego. Pożegnanie gości.
Ponadto wiele atrakcji towarzyszących: pokaz przygotowany przez pracowników Zakładu Karnego, Obserwatorium Astronomiczne z Niepołomic, Biuro detektywistyczne – zabawa przygotowana przez bibliotekę szkolną, prezentacja wozów strażackich, jazda konna, zabawa na nowo otwartym miasteczku rowerowym, zamki dmuchane dla najmłodszych.
Stoisko ze zdrową żywnością, wyciskane soki, zdrowe ciasteczka, sałatki owocowe, kącik słodkości przygotowany przez rodziców, napoje, lody. Kiełbaski i karkówka z grila. Bigos i grochówka przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wiśnicza Małego.
Zapraszamy
"Wkrętka w pomoc"
"Miejsce Przyjazne Pszczołom"
W góry, w góry młody bracie, tam przygoda czeka na Cię!
12 czerwca 2017 uczniowie klas szkoły podstawowej wraz z nauczycielami w składzie:
p. Marta Smęda, p. Agnieszka Jodłowska, p. Krystian Stec oraz p. Andrzej Gut udali się na wycieczkę w Pieniny. Swoją górską wędrówkę rozpoczęli przejściem przez Wąwóz Homole na Wysoką. Celem ich wędrówki była Palenica, skąd wyciągiem krzesełkowym zjechali do Szczawnicy, podziwiając po drodze okolicę z innej perspektywy. Wycieczka zakończyła się godzinnym rejsem statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Mimo wyczerpania po górskich wspinaczkach dzieci były zadowolone z wyjazdu i wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.Andrzej Gut
Wycieczka do Zatoru
Dnia 6 czerwca 2017 r. obie klasy pierwsze edukacji wczesnoszkolnej pod opieką p. Alfredy Borguli, p. Moniki Pałki, p. Krzysztofa Kukli udały się na całodniową wycieczkę do Zatorlandu – Parku Rozrywki.
Zatorland jest to: Park Mitologii, Park Owadów, Park Bajek, Park Ruchomych Dinozaurów.
W Parku Owadów zobaczyliśmy gigantyczne okazy stworzeń, na które patrząc, mogliśmy dostrzec szczegóły budowy niewidzialne w warunkach naturalnych. Znajdowało się tam kilkanaście ogromnych figur, m.in. konika polnego, biedronki, mrówki, larwy motyla. Dodatkową atrakcją parku były ogromne ekspozycje prawdziwych okazów insektów pochodzących z różnych zakątków naszego globu.
W krainę relaksu przeniósł nas Park Mitologii, gdzie znajdował się bajeczny ogród, a podczas rejsu łódką przenieśliśmy się w czasy bogów, herosów i bohaterów z mitologii greckiej. Zobaczyć tam można było konia trojańskiego.
Wyjątkowym miejscem łączącym wszystkie pokolenia był Park Bajek. Na jego krętych ścieżkach spotkaliśmy wiele postaci z literatury dziecięcej. Część z nich była ruchoma, co zwiększyło ich atrakcyjność. W domkach, w których „zamieszkali” niektórzy bohaterzy, odtwarzane były bajki przez znanych lektorów. Atrakcją były zagadki – rymowanki, których rozwiązaniem były tytuły znanych bajek.
W Parku Ruchomych Dinozaurów dzieci podziwiały naturalnej wielkości prehistoryczne zwierzęta, a było ich ponad sto. Pośród drzew spostrzec można było ożywione modele prehistorycznych gadów, zarówno tych mniejszych, jak i gigantycznych okazów, które niegdyś siały postrach na Ziemi. Większość eksponatów poruszała się i wydawała dźwięki, dlatego przechadzka po ścieżce edukacyjnej sprawiła, że poczuliśmy się tak, jakbyśmy przenieśli się w przeszłość. Następnie dotarliśmy do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie oprócz szkieletów dinozaurów, zobaczyły niezwykłe okazy skał magmowych, osadowych i metamorficznych.
Jedną z ważniejszych atrakcji tej wycieczki stanowił seans w kinie 5 D, gdzie z zapartym tchem dzieci oglądały jak przed milionami lat powstawała nasza planeta, zamieszkiwana następnie przez olbrzymie dinozaury.
W Lunaparku czekały na dzieci kolejne atrakcje i emocje w Domu do Góry Nogami, na kolejce Dinocoaster, Mini – Pociągu, karuzeli „Słoniki”, „Rekin, „Clown” i wielu, wielu innych. Były też dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulkami i plac zabaw. Dzieci mogły korzystać z tych atrakcji wielokrotnie.
Monika Pałka
Alfreda Borgula
Wycieczka do Zatoru – Park Dinozaurów.
Dnia 7 czerwca 2017r. uczniowie klas III a i III b edukacji wczesnoszkolnej pod opieką wychowawczyń i Pana K. Kukli udali się na całodniową wycieczkę do Zatoru- Parku Dinozaurów oraz Wadowic.
W Parku Ruchomych Dinozaurów dzieci podziwiały naturalnej wielkości prehistoryczne zwierzęta. Miały możliwość przekonać się na własne oczy jak olbrzymie były niektóre z nich. Poruszały paszczami, ogonami, wydawały dźwięki. Podążając ścieżką edukacyjną dzieci dotarły do tajemniczego miejsca jakim było Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie oprócz szkieletów dinozaurów, zobaczyły niezwykłe okazy skał magmowych, osadowych i metamorficznych. Jedną z atrakcji było kino 5 D, gdzie z zapartym tchem dzieci oglądały jak przed milionami lat powstawał nasza planeta, zamieszkiwana przez dinozaury. W Lunaparku czekały na dzieci kolejne atrakcje i emocje na kolejce Dinocoaster, karuzeli „ Słoniki”, „Rekin, „Clown” oraz jazda gokartami i wiele innymi atrakcyjnych zabaw np. dmuchane zjeżdżalnie oraz plac zabaw. Dzieci mogły korzystać z tych atrakcji wielokrotnie.
Po wielogodzinnej wyprawie do krainy prehistorycznych gadów pełni emocji i wrażeń wyruszyliśmy na zwiedzanie kościoła w Wadowicach, gdzie nasi uczniowie mogli zobaczyć rodzinne miasto naszego patrona szkoły oraz zakupić słynne kremówki Wadowickie.
Jolanta Łacna
M. Kowalska - Gruca
"Nie pal przy mnie, proszę"
Według danych szacunkowych, co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na palenie bierne. Bierne palenie ułatwia wprowadzenie dziecka w życie, w którym palenie papierosów jest normą. Istnieje więc duże zapotrzebowanie na program edukacji antytytoniowej dla dzieci, dlatego też nasza szkoła podjęła z chęcią to wyzwanie.
Zakończyliśmy cykl zajęć warsztatowych w ramach programu antynikotynowego pt.: ,,Nie pal przy mnie, proszę", który był skierowany do uczniów klas I-III (łącznie 113 dzieci).
Program profilaktyki antynikotynowej rozpoczął się od…. pogadanki dla uczniów dotyczącej zdrowego trybu życia. Na stronie internetowej szkoły poinformowano również rodziców o przystąpieniu do udziału w programie. W klasopracowniach przygotowano ścienne gazetki tematyczne.
W realizacji programu „Nie pal przy mnie proszę” bardzo aktywnie uczestniczyli wychowawcy poszczególnych klas nauczania zintegrowanego. Zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem ze strony dzieci, które chętnie wykonywały polecenia i zadania. Zrealizowano następujące tematy:
1. Co to jest zdrowie?
2. Od czego zależy nasze zdrowie?
3. Co i dlaczego służy zdrowiu?
4. Co robić, gdy moje zdrowie jest zagrożone?
5. Nie pal przy mnie proszę.
Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu – wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im na zajęciach prowadzonych według scenariuszy programu. Uczniowie korzystali z kart pracy zawartych w materiałach programowych. Dzieci kolorowały szablony wiewiórki, uczyły się na pamięć wiersza o Wiki oraz układały obrazki z elementów, rozwiązywały krzyżówki, opowiadały historyjki obrazkowe o tematyce antynikotynowej. W naszej placówce zorganizowano spotkanie rodziców z terapeutą uzależnień, podczas którego poruszana była tematyka antytytoniowa.
Podsumowaniem programu był Konkurs Plastyczny „Nie pal przy mnie proszę”, którego współorganizatorem był Urząd Miasta w Nowym Wiśniczu. Ekspozycja prac plastycznych dzieci miała miejsce na szkolnym korytarzu. Najlepsze prace zostały przekazane na dalszy etap konkursu do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni. Ekspozycja prac plastycznych dzieci miała miejsce na szkolnym korytarzu.
Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.
Opracowała: Jolanta Burdak
Monika Pałka
TURNIEJ SPORTOWY KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
We wtorek 6 czerwca 2017r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu odbył się I I Turniej Sportowy Klas III szkoły podstawowej „ Baw się zdrowo razem z nami”, w którym wzięły udział 3 drużyny – klasa III a , III b reprezentacje naszej szkoły, oraz zaproszeni goście z Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego z Kobyla. Każdą drużynę tworzyło 10 zawodników.
W 11 konkurencjach sprawnościowych trzeba było wykazać się wieloma sportowymi umiejętnościami. Był bieg z piłkami, rzuty woreczkiem do celu, bieg przez ławeczkę, jazda na kocu, przeploty przez szarfę, strzał na bramkę, skoki w workach.
Rywalizacja sportowa wzbudziła dużo emocji oraz radości.
Po wyczerpującym zmaganiu dzieci posiliły się pyszną drożdżówką i napojem ufundowanym przez Radę Rodziców.
Po 2 godzinach sportowych zmagań komisja sędziowska podała wyniki turnieju.
Pani Dyrektor Anna Waśko wręczyła nagrody pamiątkowe puchary, dyplomy gratulując wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami za sportową postawę i dobrą zabawę.
I miejsce zajęli uczniowie z klasy III z Kobyla - wychowawca p. Lucyna Jarosz
II miejsce zajęli uczniowie z klasy III b ze Starego Wiśnicza – wychowawca p. Małgorzata Kowalska - Gruca
III miejsce zajęła klasa III a ze Starego Wiśnicza – wychowawca p. Jolanta Łacna
Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: Jolanta Hojnik , Marta Smęda
Szkolny Konkurs
Szkolny Konkurs
na Najciekawszą Prezentację
Multimedialną
o Królowej Elżbiecie II
W związku ze zbliżającymi się obchodami urodzin Królowej Wielkiej Brytanii odbył się w naszej szkole Konkurs na Najciekawszą Prezentację Multimedialną o Królowej Elżbiecie II.
Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach- szkoły podstawowej, gdzie prace mogły być wykonane w parach oraz gimnazjum , gdzie ocenie podlegały prace indywidualne. Łącznie w konkursie wzięło udział czternastu uczniów, z czego większość, bo aż dziewięć osób to uczniowie szkoły podstawowej.
Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, przedstawiali swoje prezentacje w sposób bardzo ciekawy i wykazali się znakomitą znajomością biografii królowej oraz najistotniejszych faktów z życia rodziny królewskiej.
Prace oceniało jury w składzie: pani dyrektor Anna Waśko oraz pani Beata Kubiś.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na najbliższej akademii szkolnej.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!
Beata Kubiś
Zielona Szkoła 2017
Grupa 53 uczniów w dniach od 29 maja do 2 czerwca uczestniczyła w Zielonej Szkole Sun Sport w Nowym Dworku koło Świebodzina. Wielką atrakcją dla uczniów szkoły podstawowej były niecodzienne zajęcia rozrywkowe, sportowo – rekreacyjne, wodno – plażowe, edukacyjne oraz gry i zabawy integracyjne takie jak: warsztaty militarno – survivalowe, terenoznawstwo, łucznictwo strzelanie z łuku do ustawionych tarcz, wiatrówka i poznanie techniki celnego strzału. Frajdą podczas zajęć wodno – plażowych było pływanie na kajakach. Po krótkim instruktażu jak wiosłować, jak pływać? uczniowie wypłynęli pod okiem instruktora i nauczycieli na krótki rejs po malowniczym jeziorze. Rejs dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń, mogliśmy z bliska obserwować przyrodę i wsłuchiwać się w odgłosy natury. W gorące dni i po gorących wrażeniach odpoczywaliśmy na plaży, kąpiąc się w jeziorze i plażując, budowaliśmy zamki z piasku. Graliśmy w piłkę wodną, siatkówkę plażową, baloniadę, czyli graliśmy w siatkówkę balonikami napełnionymi wodą.
Podczas zajęć linowych uczniowie spinali się po pajęczynowej sieci, bili rekordy na skrzynkowej wieży. Wędrówka w parku linowym była testem zwinności, siły i sprytu. Wszyscy dzielnie pokonywali własne słabości. Podczas podchodów uczniowie podążali śladami ukrytych znaków, zagadek i rebusów. Wszyscy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „ Świetny ze mnie dzieciak, czyli o poczuciu własnej wartości”. Pod okiem instruktorów uczniowie poszukiwali swoich mocnych stron i przekonywali się, że każdy może pokonywać trudności i odnosić sukcesy.
W połowie pięciodniowego pobytu w sosnowym lesie, wyruszyliśmy na kilkugodzinną wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Oglądaliśmy największe pomilitarne podziemia w Europie. Wędrowaliśmy po podziemnych tunelach, wsłuchiwaliśmy się w opowiadania przewodników i uzmysławialiśmy sobie potęgę militarną Niemiec przed II wojną światową. Po wyjściu z podziemnej trasy z radością wróciliśmy do naszej bazy, do słońca, ruchu, drewnianych domków i naszych instruktorów, z którymi zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Zielona Szkoła to zabawa, śpiew z koleżankami i kolegami, ruch, wysiłek i czas spędzony na świeżym powietrzu z dala od telewizji, komputera, to dzień wypełniony ciekawymi zajęciami od ósmej rano do godziny 22.00. Podczas wyjazdu nie było czasu na nudę. Zielona Szkoła to wspaniała przygoda, której uczestnikami byli uczniowie szkoły podstawowej i opiekunowie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Marta Smęda, Urszula Put, Beata Mucha, Jolanta Burdak, Andrzej Gut.
Zapraszamy do galerii zdjęć, która najlepiej obrazuje różnorodność zajęć i ciekawych atrakcji.
"Z Kujawskim pomagamy pszczołom"
W ramach projektu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” członkowie Klubu Czytelniczego dnia 2 czerwca 2017 r. przygotowali lekcję dla najmłodszych o pszczołach. Uczennice klasy III gimnazjum: Weronika Maź, Natalia Widełka, Wiola Wojewoda, Anna Grabarz, Katarzyna Olipra, Marzena Kokoszka w oparciu o książkę P. Sochy „Pszczoły” opowiadały uczniom o tym, dlaczego pszczoły są ważne dla gospodarki i życia człowieka.
Głównym celem spotkania oprócz zdobycia wiedzy nt. życia pszczół, było przygotowanie Miejsca Przyjaznego Pszczołom.
Zaprosiliśmy również do naszej szkoły Pana Bogusława Tobiasza, który jest pasjonatem pszczelarstwa. Na spotkanie z gościem przybyli uczniowie klasy IIa i Ia wraz z wychowawcami.
Pszczela rodzina to jeden złożony organizm. Nierozerwalną więź tworzą Matka, robotnice i trutnie żyjąc w niespotykanej harmonii. Na czele pszczelej rodziny stoi Matka królowa, która jest większa od robotnic, co jest wynikiem odpowiedniego żywienia- głównie pszczelim mleczkiem. Dlatego królowa może przeżyć od 4 do 5 lat, podczas gdy robotnice żywiące się nektarem żyją ok. 40 dni. Robotnice zaraz po wykluciu rozpoczynają pracę np. czyszczą plastry, odbierają nektar i przetwarzają go na miód, pilnują ula. Po 21 dniach od narodzin wylatują zbierać nektar. Jest to ciężka i niebezpieczna praca. Na jeden litr miodu jedna pszczoła musi zebrać nektar z ok. 2-4 tys. Kwiatów. Dlatego tak ważne jest sadzenie roślin miododajnych, które stanowią podstawę pożywienia pszczół i produkcji miodu. Ich obecność gwarantuje, że pszczoły będą mogły również zapylić rośliny żywieniowe ważne dla człowieka i zwierząt. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali Pana Pszczelarza, a po zakończonej prelekcji zadawali pytania.
Nasi najmłodsi uczniowie z zerówki wraz z uczniami z III gimnazjum przygotowali Miejsce Przyjazne Pszczołom przed szkołą siejąc w skrzynkach nasiona onętka, nagietka i nachyłka barwieńskiego. Takie miejsce może założyć każdy, zapraszamy zatem do zapoznania się z listą roślin miododajnych i wzbogacenie swojego ogródka o nowe gatunki „pszczelich” kwiatów. http://www.pomagamypszczolom.pl/glowna
Uczniowie poznali również dzieła literackie, w których pracowitość i uczynność rodu pszczelego została uwieczniona w wierszach i legendach m.in. J. Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”, E. Stadtmuller „Toruńskie pierniki”, S. Jachowicza „Szerszeń i pszczoła”, J. Kochanowskiego „Na lipę”, M. Konopnickiej „Pszczółki”, J.A. Morsztyna „Pszczoła w bursztynie”.
Dorota Stachoń
„Śladami Jana Pawła II”
Gminny Konkurs Geograficzny z cyklu „Śladami Jana Pawła II” dotyczył pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Afryki w 1980 r. Po 37 latach przypomnieliśmy wydarzenia z tamtych majowych dni wsłuchując się w pełne emocji relacje komentatora Radia Wolna Europa (http://www.polskieradio.pl/13/3707/Audio/306541,Jan-Pawel-II-w-Afryce). Owoce papieskiej podróży podziwialiśmy oglądając działania Fundacji Dzieci Afryki, której podopieczni radośnie śpiewali w języku suahili Ojcze nasz (Baba Yetu).https://www.youtube.com/watch?v=odgXsstIKDI
26 maja 2017 r. śladami Patrona podążyli uczniowie klasy III gimnazjum: Anna Grabarz, Seweryn Kaczmarczyk oraz Mikołaj Klimek. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością istotnych przesłań Jana Pawła II wygłoszonych w Zairze, Kongo, Kenii, Ghanie, Górnej Wolcie i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wykazali się stuprocentową wiedzą dotyczącą rozmieszczenia 54 państw afrykańskich na mapie konturowej.
Komisja konkursowa w składzie Pani Dyrektor Anna Waśko, ks. Fabian Grębski oraz P. Dorota Stachoń po podsumowaniu wyników z części testowej oraz znajomości rozmieszczenia państw afrykańskich wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce – Seweryn Kaczmarczyk
II miejsce – Anna Grabarz
III miejsce – Mikołaj Klimek
Pani dyrektor nagrodziła naszych uczniów dyplomem, nagrodą książkową, a także afrykańskim owocem.
Serdecznie gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów już w szkole ponadgimnazjalnej.
Dorota Stachoń
Konkurs Piosenki Dziecięcej „Zaczarowana piosenka”
Dnia 30 maja 2017 r. w naszej szkole już od samego rana słychać było śpiew radosnych piosenek. W tym dniu odbywał się Konkurs Piosenki Dziecięcej, pt. „Zaczarowana piosenka”, który zorganizowały panie: p. Janina Hojnik, p. Renata Tworzydło, p. Monika Pałka.
Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych dzieci, nauka i zabawa przez śpiewanie, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych, a także wyłonienie młodych talentów wokalnych. Dzieci i opiekunów powitała pani Dyrektor Anna Waśko, dodając otuchy i życząc wszystkim uczestnikom powodzenia.
Wykonawców oceniała komisja w składzie: Pani Dyrektor Anna Waśko, Pani Dorota Stachoń, Ks. Dziekan Ryszard Kołodziej. Podczas oceniania występów komisja brała pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów), umuzykalnienie, prezencję muzyczną.
Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i w piękny sposób zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Swoim występem wprowadzili słuchaczy w radosny i fantastyczny klimat.
Komisja musiała zmierzyć się z trudnym wyborem i po burzliwych naradach przyznała następujące miejsca:
W kategorii klas zerowych:
I miejsce- Wiktoria Ledwożyw
II miejsce- Amelia Kawka
III miejsce- Natalia Bereta
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce- Alicja Piwowar – kl. I b
II miejsce- Marta Sułek – kl. I b
III miejsce- Marlena Kolarz – kl. I a
W kategorii klas drugich:
I miejsce- Gabriela Smoter – kl. II a
II miejsce- Mikołaj Rodzaj – kl. II b
III miejsce- Nikola Cholewa – kl. II b
W kategorii klas trzecich:
I miejsce- Zuzanna Wojewoda oraz Klara Sułek – kl. III a
II miejsce-Wiktoria Papież – kl. III b
III miejsce- Weronika Ochel – kl. III b
Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody, a laureaci I miejsc zaprezentują się również przed społecznością lokalną podczas III Pikniku Rodzinnego dnia 25 czerwca 2017 r.
Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Janina Hojnik, Renata Tworzydło, Monika Pałka
Nasza szkoła laureatem II edycji Konkursu Ekologicznego "Edukujemy-Pomagamy"
Ocalić od zapomnienia - konkurs
Konkurs chóru w Lusławicach
11.05.2017 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się Konkurs Chórów Regionu Małopolskiego działających w ramach projektu AKADEMIA CHÓRALNA „Śpiewająca Polska 2017”. W naszej szkole w ramach tego projektu działa chór „Love music”pod dyrekcją pani Lidii Łąckiej. Chór istnieje od stycznia tego roku. W przeglądzie konkursowym w Lusławicach zdobył „srebrne pasmo” i szczególne wyróżnienia za ciekawy scenariusz przygotowanego występu. Występy miały charakter „Opowieści chóralnej”, a motywem przewodnim była „Legenda o smoku wawelskim”. Podczas obrad jury chórzyści uczestniczyli w warsztatach afrykańsko - perkusyjnych, które prowadziła pani Ewa Robak – wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Krótka relacja z tego wydarzenia znajduje się na stronie Tarnowskiej Telewizji TV http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/16846,opowiesci-choralne-w-luslawicach.html To niewątpliwie duży sukces nie tylko dla dyrygenta, ale przede wszystkim dla członków chóru. Jest on motywacją do dalszej wytężonej pracy i zdobywania kolejnych sukcesów.
Majówka Misyjna dla dzieci
We wtorek, 9 maja 2017r. uczniowie klas od II do VI szkoły podstawowej, którzy brali udział w konkursie o pracy misjonarzy oraz opiekunowie ks. Fabian Grębski oraz p. Jolanta Burdak uczestniczyli w Majówce Misyjnej dla dzieci pod hasłem: „Idźcie i głoście Ewangelię…”, która odbyła się w Krośnie.
Gościem tegorocznego spotkania była s. Jolanta ze Zgromadzenia Sióstr Klawerianek i ks. Benvindo z Cabo Verde. Celem wyjazdu i uczestnictwa w majówce misyjnej było uwrażliwienie polskich dzieci na problemy, z jakimi spotykają się ich rówieśnicy żyjący w krajach misyjnych.
Przyjazd do Krosna rozpoczęliśmy od udziału we mszy św., która odbyła się w Bazylice pw. Trójcy Przenajświętszej. Następnie nastąpił uroczysty przemarsz grup ulicami miasta. Barwny korowód dzieci niósł flagi różnych krajów oraz śpiewał radosne pieśni. Dzieci wraz z opiekunami dotarły na halę MOSiR-u w Krośnie. W dalszej części uczniowie uczestniczyli w wyprawie misyjnej na Cabo Verde, w którą przemieniła się hala sportowa. Tu odbyło się spotkanie z siostrą Jolantą i gośćmi z Afryki. Na dzieci czekały liczne atrakcje: wystawa misyjna, targ pod Baobabem, cukiernia Bambo, kuchnia misjonarza, fryzury świata, malowanie twarzy, afrykańska szkoła, w której odbywała się nauka zwrotów w dialekcie IGBO. Ponadto dzieci mogły uczestniczyć w licznych zabawach ruchowych, napisać list lub namalować obrazek dla rówieśników z Cabo Verde. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, a dochód przeznaczony był na pomoc dzieciom z Wysp Zielonego Przylądka. Podczas Majówki organizatorzy pragnęli przyjść z pomocą afrykańskim dzieciom, o których pisze s. Jolanta: „W Ribeira da Barca na wyspie Santiago, od 20 lat działa Przedszkole Rosy-Mar. Dzieci, które do niego uczęszczają bardzo często są sierotami lub pochodzą z ubogich rodzin. Większość czasu spędzają na ulicy. Przedszkole jest jedyną szansą, aby wyrwać je z tej trudnej sytuacji, otoczyć opieką, czysto ubrać i zapewnić im dożywianie. Przedszkole jest płatne, a ich rodziny są zbyt ubogie, aby opłacić posiłki i zapewnić dzieciom podstawowe materiały szkolne”.
Na sali miała miejsce również prezentacja konkursowych prac plastycznych i literackich nadesłanych przez uczniów. Nastąpiło także uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Uczniowie ze Starego Wiśnicza również zostali docenieni.
I miejsce w konkursie literackim zajął Michał Majcher z klasy 2 Szkoły Podstawowej. Z kolei w konkursie plastycznym wyróżnienia otrzymali: Igor Burdak z klasy 3, Kacper Burdak z klasy 4 oraz Natalia Kaim z klasy 6. Pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zestawy misjonarza. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
W tegorocznej Majówce Misyjnej wzięło udział blisko 1300 dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży z gimnazjum, z województwa podkarpackiego i małopolskiego.
Jolanta Burdak
ks Fabian Grębski
Sukces uczniów naszej szkoły w Małopolskim Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej „Koral Song”
Dnia 14V 2017r. w Lipnicy Murowanej odbył się II Festiwal Polskiej Piosenki Dziecięcej „Koral Song”. Celem konkursu było promowanie polskiej piosenki wartościowej literacko, artystycznie i wychowawczo oraz promocja młodych talentów. W konkursie brali udział wykonawcy z województwa małopolskiego kwalifikujący się do trzech kategorii wiekowych: 3-7 lat, 8-13 lat, 14-18 lat.
Naszą szkołę reprezentowali:
- uczniowie kl. Ib SP: Angelika Bereta, Radosław Błoniarz, Dominika Kolarz, Andżelika Maciaś, Alicja Piwowar, Marta Sułek.
- uczennice kl. IIIa SP: Klara Sułek i Zuzanna Wojewoda
- uczennice kl.Va: Olga Tabor i Aleksandra Olipra
- uczennica kl. I gimnazjum: Justyna Tota
Wszyscy uczniowie pięknie się zaprezentowali i otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe za udział.
Alicja Piwowar wywalczyła nagrodę GRAND PRIX i otrzymała statuetkę Koral Song oraz wystąpi w Koncercie Laureatów podczas Święta Gminy Lipnica Murowana.
II miejsce powędrowało do Dominiki Kolarz i Angeliki Berety, a III miejsce zdobyła Marta Sułek. Również uczennica Justyna Tota zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Serdecznie gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom, rodzicom i nauczycielom przygotowującym do konkursu.
Alfreda Borgula
Katarzyna Adamczyk
Jolanta Łacna
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „DZIŚ JEST W CENIE NIEPALENIE”
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „DZIŚ JEST W CENIE NIEPALENIE”
W RAMACH PROGRAMU ANTYTYTONIOWEGO „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”
Dnia 16 maja 2017 roku w klasach I-III edukacji wczesnoszkolnej odbyły się szkolne eliminacje do konkursu plastycznego pt. „Dziś jest w cenie niepalenie” w ramach programu antytytoniowego „Nie pal przy mnie, proszę”, którego organizatorem jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni.
Celem konkursu było promowanie i upowszechnianie wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych zasad zdrowego stylu życia, bez uzależnień – bez papierosów, ukazanie strat jakie niesie palenie tytoniu, uwrażliwienie na temat biernego palenia tytoniu, promowanie światowej mody na niepalenie.
Komisja w składzie: Pani dyrektor Anna Waśko oraz Pani Dorota Stachoń stanęła przed niełatwym zadaniem wyłonienia prac do dalszego etapu konkursu. Po dokładnej analizie wszystkich zgłoszonych dzieł Komisja przyznało następujące miejsca.
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce – Julia Mroczek
II miejsce – Dominika Kolarz
III miejsce - Zuzanna Bawół
W kategorii klas drugich:
I miejsce – Nikola Cholewa
II miejsce – Natalia Wilk
III miejsce – Nikola Kolarz
Wyróżnienie – Dawid Konstanty
W kategorii klas trzecich:
I miejsce – Karol Kastelik
II miejsce – Natalia Mroczek
III miejsce - Radosław Gut
Gratulujemy zwycięzcom.
Monika Pałka
Jolanta Burdak
Sukcesy na Gminnym Konkursie Ortograficznym
16 maja przedstawiciele klas od IV – VI i I- III gimnazjum reprezentowali naszą szkołę na XXI Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Szkół im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu. Po uroczystym powitaniu przez panią dyrektor szkoły Magdalenę Jarmułę, organizatorka konkursu pani Małgorzata Klimek podzieliła uczniów na poszczególne grupy wiekowe. Czwartoklasiści pisali dyktando w osobnej klasie. Uczniowie klas piątych i szóstych zmagali się z trudniejszym tekstem. A dyktando o najwyższym stopniu trudności pisali gimnazjaliści. Po poprawie prac przez komisje i rozkodowaniu dyktand okazało się, że uczennice naszej szkoły zajęły najwyższe miejsca, a ich prace zawierały najmniejszą ilość błędów ortograficznych. Duże brawa i podziw należy się Joannie Brzegowej z klasy II, która zajęła pierwsze miejsce i Martynie Tobiasz z klasy IV, która była najlepszą czwartoklasistką. Gratulujemy sukcesu na szczeblu gminnym i życzymy powodzenia w zmaganiach za rok.
Czas egzaminów gimnazjalnych
I przyszedł ten czas, kiedy kolejny rocznik gimnazjalistów o poranku w strojach galowych w napięciu i zdenerwowaniu oczekuje na godzinę zero. I tak przez trzy kolejne kwietniowe poranki. To czas egzaminów gimnazjalnych. W tym roku egzaminy rozpoczęły się w pierwszym dniu po przerwie świątecznej. A przyroda spłatała w tym roku figla i 19 kwietnia o poranku zobaczyliśmy przypruszone śniegiem łąki i lasy. Z zimowym nastrojem za oknem gimnazjaliści pisali część humanistyczną, na drugi dzień przedmioty matematyczno – przyrodnicze i w ostatnim dniu przyszła pora na sprawdzenie wiedzy z języka obcego. Na wyniki uczniowie, rodzice i nauczyciele poczekają do połowy czerwca.
Urszula Put
„ Cud, który trwa…” Gminny Konkurs Recytatorski poezji Karola Wojtyły i poezji o Janie Pawle II
15 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu odbył się Gminy Konkurs Recytatorski poezji Karola Wojtyły i poezji o Janie Pawle II.
Motto spotkania brzmiało Cud, który trwa. W ten sposób pragnęliśmy uczcić rocznicę narodzin patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II, który przemawiał do nas słowem poetyckim, bo oprócz tego, że był w swym życiu robotnikiem, studentem, aktorem, kapłanem, biskupem, kardynałem, papieżem był również POETĄ.
Konkurs rozpoczęła pani wicedyrektor szkoły Urszula Put, witając obecnych słowami Papieża, „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” i „Wypłyńcie na głębię”. Współorganizatorka konkursu zwróciła uwagę, że poezja Karola Wojtyły nie jest łatwa - to medytacje poetyckie, wymagające wielokrotnego wczytywania się i odkrywania sensów. Poezja tego twórcy cała jest „wypływaniem na głębię”.
Następnie pani Urszula Put powitała wszystkich uczniów przybyłych na konkurs, nauczycieli a przede wszystkim panie zasiadające w jury: panią Joannę Grandys aktorkę i śpiewaczkę Opery Krakowskiej oraz panią Bernadettę Błoniarz, przyjaciela naszej szkoły, pracownika MOK – u w Nowym Wiśniczu.
Konferansjerzy prowadzący konkurs - Dominika Maź i Radosław Kaczmarczyk , przypomnieli zebranym, że twórczość poetycka Karola Wojtyły obok działalności naukowej, filozoficznej, duszpasterskiej stała się jedną z wielu dróg poznania i zgłębiania rzeczywistości ludzkiej. Wiadomo, że potrzeba tworzenia wierszy wypływa z zafascynowania pięknem, które niespodziewanie rodzi się, wywołane jakimś wydarzeniem, sytuacją, przez spotkanie z ludźmi, czy też z myślami.
Karol Wojtyła a później papież był kapłanem, pasterzem a zarazem poetą. Jego życie i posługa to cud, który wciąż trwa.
Po krótkim wprowadzeniu na scenie pojawili się przedstawiciele szkolnego chóru „Love Music”, którzy hymn Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu pt. „Z ziemi wiśnickiej krok do Wadowic”.
Po tym wystąpieniu rozpoczęła się część właściwa konkursu – prezentacje wierszy Karola Wojtyły i wierszy o Ojcu Świętym lub wierszy dedykowanych Janowi Pawłowi II w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Nowy Wiśnicz. W tej kategorii usłyszeliśmy czternastu recytatorów.
Drugą część konkursu poprzedził kolejny występ zespołu „ Love music”’ , który wykonał utwór pt. „ Słowiański”.
Następnie na scenie zaprezentowało się dziesięciu młodych recytatorów z klas gimnazjalnych.
Po wystąpieniu ostatniej uczestniczki konkursu, organizatorzy zaprosili uczniów i ich opiekunów na słodki poczęstunek.
Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż jak powiedziała w swoim wystąpieniu pani Bernadetta Błoniarz, poziom recytacji był bardzo wyrównany. Po zakończeniu obrad ogłoszono werdykt.
W kategorii klas szkoły podstawowej:
I miejsce zajęła Julia Put ucz. klasy IV Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, zaprezentowała wiersz pt. „ Wiatr Ducha” Lucyny Szubel.
II miejsce zajęła Angelika Łagosz ucz. kl. V Zespołu Szkół w Królówce, zaprezentowała wiersz „ Cierpienie” Karola Wojtyły
III miejsce zajęła Roksana Chrobot ucz. I V Zespołu Szkół w Kobylu recytując wiersz pt. „ Proszę wyjdź Panie”.
Jury przyznało dwa wyróżnienia dla:
Anieli Oświęcimki ucz. kl. IV Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, która recytowała wiersz „ Pieśń o słońcu niewyczerpanym” .
Kacpra Klimka ucz. kl. V Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, który zaprezentował wiersz „ Gazda świata” Stefanii Małys.
W kategorii klas gimnazjalnych
I miejsce zajęła Weronika Put ucz. klasy II Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, która zaprezentowała wiersz pt.„ Szymon z Cyreny” Karola Wojtyły
II miejsce zajęła Natalia Widełka ucz. klasy III Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu , która zaprezentowała utwór pt.„ Po tamtej stronie” Pauliny Gajdy.
III miejsce zajęła Natalia Broszkiewicz ucz. kl. III Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, która zaprezentowała wiersz pt. „ Rozmowa Ojca z synem w Krainie Moria” Karola Wojtyły
Dziękujemy i gratulujemy.
Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu i organizatorki konkursu Urszula Put i Beata Mucha
SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „Kangur”
W dniu 16 marca 2017r. w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs „Kangur Matematyczny”. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Jest przeprowadzony w sześciu kategoriach:
W tegorocznej edycji dziesięciu uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie:
Uczeń Filip Stadnicki z klasy II b otrzymał nagrodę za bardzo dobry wynik w Konkursie!
Ponadto wyróżnienia w Konkursie otrzymali:
Tomasz Szarek kl. II szkoły podstawowej
Karol Brydniak kl. II szkoły podstawowej
Natalia Wilk kl. II szkoły podstawowej
Klara Sułek kl. III szkoły podstawowej
Julian Fudela kl. III szkoły podstawowej
Karol Sułek kl. IV szkoły podstawowej
Wojciech Krotos kl. IV szkoły podstawowej
Patryk Mucha kl. IV szkoły podstawowej
Mikołaj Klimek kl. III gimnazjum
Każdy uczestnik otrzymał układankę- breloczek Magiczny Sześcian.
Serdecznie gratulujemy!
OGÓLNOKRAJOWY KONKURS MATEMATYCZNY „PANGEA”
W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu dnia 3 marca 2017 roku przeprowadzono
I etap Ogólnokrajowego Konkursu Matematycznego „Pangea” w którym uczestniczyło 22 uczniów: Mikołaj Klimek, Joanna Brzegowa, Beata Rak, Ewelina Bereta, Justyna Tota, Bartłomiej Krzywda, Dawid Rozum, Wiktoria Cabała, Dominik Węglarczyk, Jakub Sułek, Kacper Burdak, Adrian Aniał, Wojciech Krotos, Patryk Mucha, Dawid Cabała, Kacper Kastelik, Julia Put, Michał Klimek, Justyna Łach, Radosław Kaczmarczyk, Katarzyna Nowak, Wiktoria Waśko. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez nauczycieli matematyki panią E. Mączka, A. Broszkiewicz i A. Jodłowską.Wyniki konkursu:
Michał Klimek, Patryk Mucha- Finaliści w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea”W dniu 10 kwietnia 2017 w Warszawie odbył się finał konkursu „ Pangea”, w którym uczestniczył Patryk Mucha uczeń klasy 4. Z przyczyn zdrowotnych Michał Klimek uczeń klasy 5 nie mógł brać udziały ww finale.
Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego Galileo
Na początku marca odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego Galileo, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum.
Naszym uczniom udało się w tym roku zdobyć 3 dyplomy laureata. Otrzymają je:
- Joanna Brzegowa- klasa II gimnazjum
- Dawid Tomaśko - klasa III gimnazjum
- Bartłomiej Tobiasz – klasa VI szkoły podstawowej.
Zdobyliśmy również 6 dyplomów wyróżnienia, które wywalczyli:
- Martyna Tobiasz- klasa IVb
- Milena Chodur- klasa IVb
- Wojciech Krotos- klasa IVb
- Aleksandra Olipra- klasa Va
- Karolina Maź- klasa Vb
- Bartłomiej Kaczmarczyk- klasa Va.
Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się na najbliższej akademii szkolnej.
Wszystkim laureatom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Beata Kubiś
Majowa przygoda z książką
Dnia 27 kwietnia oraz 9 maja na dużej przerwie członkinie Koła Czytelniczego sprawiły miłą niespodziankę swoim koleżankom i kolegom. Przygotowane wcześniej opakowane książki z serduszkiem i słowami „miłej lektury” oraz losy stały się obiektem zainteresowania wielu młodych ludzi. Tajemnicza książka kryjąca się pod kolorowym opakowaniem rozbudziła w uczniach ciekawość nieznanych przygód.
Mamy nadzieję, że czas spędzony na czytaniu przyniósł Wam wiele nowych przeżyć, może uśmiech, może łzy wzruszenia, może ciekawość zakończenia toczących się wydarzeń, może ból, może bunt, może szczęście dobrego zakończenia.
Każda chwila, kiedy wodzicie wzrokiem po rzędach literek niech będzie początkiem lepszego świata w waszych sercach.
Dorota Stachoń
Sukces Samorządu Uczniowskiego
Niezmiernie miło nam poinformować, iż Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu swoimi działaniami zapracował na tytuł „Lidera Samorządu Uczniowskiego” w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Konkurs, który trwał od października 2016 do kwietnia 2017 roku, polegał na zrealizowaniu i udokumentowaniu m.in. działań takich jak:
-
Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu na najbardziej lubianego nauczyciela.
-
Przeprowadzenie ankiet wśród społeczności szkolnej na temat: Co Ci się w naszej szkole podoba, co oceniasz negatywnie ,jakie zmiany wprowadziłbyś/ wprowadziłabyś? Jak oceniasz swoje relacje z kolegami ze szkoły, co jest w porządku , a co wymaga poprawy? Jak oceniasz pracę Samorządu Uczniowskiego w swojej szkole?
-
Przygotowanie i przeprowadzenie debat poświęconych profilaktyce uzależnień oraz zjawisku przemocy w szkole.
-
Przeprowadzenie akcji charytatywnej w dowolnej formie.
-
Przygotowanie Dnia Talentu.
-
Zorganizowanie w ramach ogólnoszkolnego dnia sportu międzyklasowych rozgrywek sportowych, w kilku wybranych dyscyplinach.
-
Przygotowanie szkolnej gazetki.
-
Zorganizowanie w szkole wieczorków poetyckich, teatralnych itp.
Celem konkursu było przygotowanie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w życiu publicznym, pracy w samorządzie uczniowskim, poszerzenie wiedzy o prawach człowieka i obywatela, współodpowiedzialność za szkołę i środowisko. Zachęcenie do aktywnego działania, realizacji projektów, debat oraz krzewienia samorządności wśród uczniów. Sprawozdanie z realizacji podjętych działań zostało pozytywnie ocenione przez jury konkursowe. W minionym tygodniu otrzymaliśmy certyfikat ”LIDER SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO”
Wszystkim, którzy dołożyli nawet niewielką cegiełkę do naszego wspólnego sukcesu serdecznie dziękujemy, Zarządowi Samorządu Uczniowskiego, a także całej społeczności szkolnej, a szczególnie dziękujemy p. Beacie Mucha, p. Annie Górce oraz p. Jolancie Burdak.
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:
Marta Smęda ,Beata Kubiś
-
Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Matematyczno- Przyrodniczym "Ze skalą za pan brat"
- W dniu 8 maja 2017r. w Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu obył się Gminny Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy "Ze skalą za pan brat".Celem konkursu było rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych, analizowanie i twórcze rozwiązywanie problemów, rozwijanie samodzielności i kreatywności uczniów, kreowanie umiejętności współdziałania w zespole, ukazywanie praktycznego zastosowania matematyki i przyrody, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz aktywizowanie ucznia, zachęcanie do przejawiania inicjatywy i realizowanie własnych projektów.Konkurs składał się z trzech etapów:1) wykonanie projektu miejsca wypoczynku na terenie swojej szkoły w skali 1:502) wykonanie modelu dowolnego smartfona w skali 3:13) test wiedzy matematyczno przyrodniczej.Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy IV b: Magdalena Cichoń, Milena Chodur oraz Kacper Burdak.Uczniowie otrzymali wyróżnienie.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Agnieszka Jodłowska
Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „ Olimpus” Sesja zimowa 2017
Dnia 10 stycznia 2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z matematyki. Do olimpiady zgłosiło się 40 uczniów.
Uczeń Mikołaj Klimek z klasy III gimnazjum zajął 5 miejsce i jednocześnie został laureatem w gólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.
NAUCZYCIELE MATEMATYKI