20 maja 2026 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach w powiecie bocheńskim miał miejsce finał wojewódzki XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.
Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz promowanie roweru jako bezpiecznego i zdrowego środka komunikacji. W Turnieju udział wzięli uczniowie, zwycięzcy eliminacji powiatowych i miejskich – ze wszystkich regionów naszego województwa. W sumie wystartowały 22 – trzyosobowe drużyny w kategorii grupy II – starszej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Nowak z kl. 8a, Franciszek Sułek z kl. 7a i Zofia Nowak z kl. 6a, którzy zajęli wysokie 9 miejsce. Uczniowie w czasie turnieju rywalizowali w czterech konkurencjach: testu z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań, jazdy rowerem po torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Serdecznie gratulujemy😉