• Konkurs ekologiczno -charytatywny

całorocznych zbiórek ekologicznych i charytatywnych

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu

Cele działań ekologicznych i charytatywnych

a.       propagowanie działalności proekologicznej wśród uczniów i społeczności lokalnej;

b.      kreowanie prawidłowych postaw w zakresie gospodarowania odpadami (selektywna zbiórka odpadów);

c.       poszerzenie wiedzy na temat zasad prawidłowego postępowania z odpadami;

d.      wyrobienie nawyku segregacji;

e.       rozwijanie poczucia odpowiedzialności za środowisko;

f.       rozwijanie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka;

Zasady:

1.      Akcje trwające nieprzerwanie cały rok, są skierowane do wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły.

2.      Surowce wtórne należy składać w bibliotece szkolnej;.

3.      Każdy uczestnik otrzymuje wizytówkę, na której zapisywana jest oddana ilość surowców wtórnych.

4.      Organizator przekazuje zgromadzone surowce wg zasad zawartych w regulaminach współpracujących instytucji:

o       bocheńskiej firmie Ekopartner – makulaturę;

o       fundacji Auxilium – plastikowe nakrętki;

o       Organizacji Odzysku Reba – zużyte baterie;

o       firmie „Adaso” - kartridże;

o       Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej „Salvatti” - makulaturę filatelistyczną;

o      Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej „Salvatti” – stare telefony;

5.      Podsumowanie zbiórek surowców wtórnych następuje do 20 kwietnia przed Dniem Ziemi lub 25 maja przed Międzynarodowym Dniem Ochrony Środowiska lub innym ważnym wydarzeniem szkolnym. Po tych terminach ilość przynoszonych surowców zapisywana jest na konto przyszłego roku szkolnego.

6.      Nagrody przyznaje komisja w składzie: P. Anna Waśko, P. Dorota Stachoń, P. Urszula Put.

7.      Nagrody oraz certyfikat „Przyjaciela Natury” otrzymują uczestnicy:

o       którzy zebrali największą ilość surowca wtórnego wg jego rodzaju: makulatura, makulatura filatelistyczna, plastikowe nakrętki, zużyte baterie, kartridże,

o       zaangażowanym w organizację i promocję działań ekologicznych;

o       klasie, w której najwięcej uczniów zaangażowało się w zbiórki ekologiczne i charytatywne.

o       10 losowo wybranym uczniom na podstawie listy;

8.      Organizator zastrzega sobie prawo do zmian.

opiekun akcji: Dorota Stachoń