• Regulamin Numerka Niepytanego

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

w Starym Wiśniczu

Każdy ma prawo do szczęścia…..

1.Uczeń ma prawo być zwolnionym z konieczności odpowiedzi ustnej pisemnej z bieżącego materiał, jeśli wylosowany został jego numer.

Numerek Niepytany nie obowiązuje na lekcjach powtórzeniowych oraz zapowiedzianych pracach pisemnych, w tym na kartkówkach. Nie zwalnia również z bieżącej pracy na lekcjach oraz posiadania przyborów, zeszytów i książek.

2.Losowanie przeprowadzane jest za pomocą dziennika elektronicznego.

3.Niepytany Numerek będzie losowany codziennie.

4.Losowanie nie jest przeprowadzone w ciągu dwóch tygodni przed śródroczną i roczną klasyfikacją

5.Powyższe prawo nie dotyczy uczniów klas 0 – III edukacji wczesnoszkolnej, a także tych, którzy nie osiągają pozytywnych wyników w nauce z danego przedmiotu, często opuszczają zajęcia (nawet jeżeli są to godziny usprawiedliwione),

6.Uczeń z Numerkiem Niepytanym może sam zgłosić się do odpowiedzi ustnej na ocenę oraz pisać niezapowiedzianą kartkówkę.

8.Uczeń ma prawo przypomnieć nauczycielowi o wylosowanym numerku niepytanym.

9.Losowanie Numerka Niepytanego w nowym roku szkolnym rozpoczyna się po pierwszym zebraniu Samorządu Uczniowskiego.