• "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Adopcja serca

Od września rusza po raz kolejny w naszej szkole akcja charytatywna Adopcja Serca. To pomoc duchowa i materialna ofiarowana konkretnemu dziecku żyjącemu w kraju misyjnym - dziewczynce z Wysp Zielonego Przylądka Emmie Julii, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej.

Miesięczna ofiara na ten cel wynosi 65 zł. Adopcja ruszyła w naszej szkole w styczniu 2013 r. i trwa już dziewięć lat.  W bieżącym roku  szkolnym za zbiórkę pieniędzy w każdym miesiącu jest odpowiedzialna wyznaczona klasa, a w miesiącach wakacyjnych nauczyciele.

Zamieszczamy aktualne zdjęcie Emmy Julii i list, który do  nas napisała.

Urszula Put – opiekun akcji

Adopcja Serca to pomoc duchowa i materialna ofiarowana konkretnemu dziecku żyjącemu w kraju misyjnym, które znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Adoptowane dzieci pozostają w swoim kraju, środowisku, kulturze i tam otrzymują potrzebną pomoc. Miesięczna ofiara na ten cel wynosi 65 zł. Taka adopcja ruszyła w naszej szkole od stycznia 2013 r. W roku szkolnym za zbiórkę pieniędzy w każdym miesiącu jest odpowiedzialna wyznaczona klasa, a w miesiącach wakacyjnych nauczyciele. W Adopcji Serca pomogły nam Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera: s. Jolanta Burdak i s. Agata Wójcik.

Nasza adoptowana dziewczynka pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka.

Ma na imię

Ema Julia

Mieszka w miejscowości Rebeira Juliao na wyspie Sao Vicente.

W ostatnim liście skierowanym do naszej społeczności szkolnej z dnia 20 sierpnia 2014 r. s. Regina Fernandes tak pisze:

"Serdecznie dziękuję Wam za przekazaną pomoc, jest ona czymś wielkim dla ubogich rodzin oraz dla rozwoju naszego kraju. Jeszcze kilka lat temu, zanim rozpoczęliśmy Adopcję Serca, większość dzieci pozostawała w domach bez opieki rodziców, którzy udawali się do pracy, aby utrzymać rodzinę. Wiele z nich cierpiało głód, gdyż często rodzinom brakowało pieniędzy na zakup jedzenia. Poprzez Adopcję Serca sytuacja wielu dzieci uległa zmianie na lepsze. Wiele dzieci uczęszcza dziś do przedszkola, gdzie codziennie otrzymują dwa ciepłe posiłki, mogą się wiele nauczyć i przebywają w bezpiecznym miejscu."

W dniu 13 czerwca 2022 r. gościliśmy w naszej szkole dwie misjonarki: siostrę Jolantę ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, która przyjechała z Cabo Verde na Wyspach Zielonego Przylądka w Afryce oraz  siostrę Liliannę ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości z Kenii.

Siostra Jolanta odczytała list przywieziony od Emy Julii Gomes, która jest objęta duchową adopcją przez społeczność naszej szkoły. Dzięki tej duchowej i materialnej pomocy Ema otrzymuje konkretne wsparcie, możliwość  rozwoju i szansę na lepsze życie.

Zamieszczamy aktualne zdjęcie Emmy Julii i list, który napisali nasi uczniowie.

Aby wesprzeć działalność sióstr Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę „Pomoc dla Afryki”. Wszystkie zgromadzone dary zostały dostarczone do potrzebujących mieszkańców Afryki.

Akcja "Adopcja serca"

M. Kepa, P.Rębilas

Lipiec /Sierpień

M. Smęda, A. Jodłowska

Dziękujemy za kontynuowanie akcji w kolejnym roku szkolnym.

Prosimy o zbieranie kwoty 65 zł /adopcja i opłata pocztowa/

więcej o Adopcji Serca: http://www.missionarieclaveriane.org/pol/1pagina.htm