Strona główna
Aktualności
Budżet Obywatelski - głosowanie
W terminie od 24 czerwca do 24 lipca br. mieszkańcy gminy Nowy Wiśnicz mogą dokonać wyboru zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok. Nasza szkoła również bierze udział w projekcie. Celem jest doposażenie sali gimnastycznej. Zwracamy się z prośbą o zagłosowanie, tutaj każdy głos jest potrzebny i ważny.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 było dla całej społeczności szkolnej dniem pełnym wzruszeń, podsumowań i pożegnań. Jak co roku, uroczystość rozpoczęła się w wyjątkowy sposób – dostojnym polonezem w wykonaniu uczniów klas ósmych, który wprowadził wszystkich w podniosły nastrój tego wydarzenia.
Wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KRUS „Wioski bez troski”
Miło nam poinformować, że Igor Nowak uczeń oddziału przedszkolnego zdobył wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Wioski bez troski”, organizowanym przez KRUS.
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz podstawowych zaleceń profilaktyki zdrowotnej.
Słoneczne pożegnanie klasy I a – dzień pełen radości i wspólnej zabawy
23 czerwca 2026 r. uczniowie klasy I a pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Sumary oraz pani Barbary Fielek uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu integracyjnym zorganizowanym w gospodarstwie rodziny Tomasz, rodziców naszej koleżanki Jagody.
Było to piękne podsumowanie pierwszego roku nauki i doskonała okazja do wspólnej zabawy, rozmów oraz umacniania koleżeńskich relacji. Gospodarze przygotowali dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek. Na uczestników czekała pyszna kiełbaska z grilla, smaczne przekąski oraz świeże owoce.
Wycieczka klas trzecich Szlakiem Geologicznym Gór Świętokrzyskich
Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce edukacyjnej „Szlakiem Geologicznym Gór Świętokrzyskich”. Program wyjazdu pozwolił połączyć naukę z aktywnym odkrywaniem tajemnic przyrody i historii regionu. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Geoedukacji w Kielcach, gdzie uczniowie zwiedzali wystawę w formie interaktywnej gry terenowej „Misja: Chronos”. Następnie wzięli udział w seansie „Kapsuła Czasu”, który przeniósł ich w fascynujący świat dawnych epok geologicznych. Kolejnym etapem był spacer po rezerwacie Kadzielnia w Kielcach. Uczniowie mogli podziwiać wyjątkowe formacje skalne oraz poznać historię powstawania jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc regionu świętokrzyskiego. Następnie grupa odwiedziła Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Interaktywne stanowiska i doświadczenia naukowe zachęcały do samodzielnego odkrywania praw rządzących św
Spotkanie z ratownikami wodnymi
W dniu 19 czerwca br. odbyło się spotkanie edukacyjne uczniów klas 1-8 SP z ratownikami wodnymi działającymi w Stowarzyszeniu Rescue Team Bochnia z p. Mirosławem Rydzem na czele. Wydarzenie zorganizowano w związku z realizacją działań edukacyjnych w ramach rekomendowanej przez MEN inicjatywy „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. Prowadzący spotkanie prezentowali sprzęt ratowniczy, promowali zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz budowali świadomość, że każdy może uratować czyjeś życie.
Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „Z kaligrafią na co dzień…”
Z wielką satysfakcją informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu „Z kaligrafią na co dzień…”, który po raz kolejny zgromadził młodych miłośników pięknego pisma z całej Polski. W tegorocznej edycji udział w naszej szkole wzięło 71 uczniów – 41 z klas I–III oraz 30 z klas IV–VII.
Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie umiejętności starannego i estetycznego pisania, ale także rozwijanie cierpliwości, dokładności oraz szacunku do języka ojczystego. Uczestnicy mieli za zadanie bezbłędnie przepisać przygotowany tekst dostosowany do swojej grupy wiekowej. Młodsi uczniowie pracowali z fragmentem książki „Lato Muminków”, natomiast starsi z tekstem „Małego Księcia”. Na wykonanie zadania przeznaczono 45 minut.
Laureaci ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego OLIMPUS z geografii sesja wiosenna 2026 r.
Dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło wysokie miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Olimpus” z geografii.
W wiosennej edycji konkursu najwyższe wyniki spośród reprezentantów szkoły uzyskali:
- Michał Nowak z klasy 8A, który zajął 8. miejsce,
- Zofia Nowak z klasy 6A, która
Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Olimpus” z historii
Z wielką radością informujemy o sukcesie uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Olimpus” z historii. Zofia Nowak z klasy 6A zdobyła znakomite II miejsce w kraju, wykazując się bardzo dużą wiedzą historyczną i umiejętnością jej wykorzystania. Równie imponujący wynik osiągnął Piotr Maź uczeń klasy 4B, który uplasował się na V miejscu.
Sukces naszych uczennic w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym AleMózgi!
Z ogromną radością informuję, że spośród uczniów klas I–VIII reprezentujących naszą szkołę w III edycji trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego „AleMózgi!”, dwie uczennice zostały finalistkami etapu ogólnopolskiego w kategorii klas I–II.
Katarzyna Kokoszka – klasa 1b
Helena Stadnicka – klasa 2a
Wycieczka do Zagrody Stefanówka
Dnia 16 czerwca uczniowie klasy IV b udali się na wycieczkę do Zagrody Stefanówka we Wręczycy Wielkiej, niedaleko Częstochowy. Celem wyjazdu było poznanie życia zwierząt gospodarskich, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz udział w ciekawych zajęciach praktycznych. Po przyjeździe na miejsce uczniowie mieli okazję zwiedzić zagrodę i zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały ich zachowanie, poznawały zwyczaje oraz dowiadywały się, w jaki sposób należy o nie dbać. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił uczestnikom wiele radości i pozwolił zdobyć nowe doświadczenia.
Piknik Szkolny pełen radości i niezapomnianych występów
14 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu odbył się Piknik Szkolny, który zgromadził uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół naszej szkoły. Choć pogoda tego dnia była bardzo kapryśna i co jakiś czas straszyła deszczowymi chmurami, nie przeszkodziło to uczestnikom w dobrej zabawie i wspólnym świętowaniu.
Międzynarodowa akcja „Czytanie na Polanie” podczas Pikniku Rodzinnego
14 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w realizację międzynarodowej akcji promującej czytelnictwo „Czytanie na Polanie”.
Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i padający deszcz wydarzenie zostało przeniesione z terenu przyszkolnego do budynku szkoły. Mimo zmiany miejsca akcja przebiegała w miłej, pełnej książek atmosferze.
Relacja z akcji "Jak nie czytam, jak czytam" 2026
1. Informacje ogólne o akcji
Ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” to inicjatywa promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, organizowana przez serwis czytam.org oraz czasopismo Biblioteka w szkole. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie uczniów do sięgania po książki oraz rozwijanie nawyku regularnego czytania. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu po raz kolejny z entuzjazmem dołączyła do grona szkół uczestniczących w tej akcji.
Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego do Zagrody Przyrodniczej „Bella Koza”
Dnia 9 czerwca 2026r. w piękny, słoneczny poranek dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Zagrody Przyrodniczej „Bella Koza” w Buczkowie. Była to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie zwierząt.
Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie i zaprosili nas na karmienie kóz. Dzieci miały możliwość głaskania zwierząt i obserwowania ich z bliska oraz karmienia smacznymi gałązkami pokrytymi liśćmi.
Trzy dni pełne przygód, sportu i integracji – Zielona Szkoła w Mrówkach
W dniach od 1 do 3 czerwca uczniowie klas IVa, Va, Vb i VIb uczestniczyli w trzydniowym wyjeździe na Zieloną Szkołę do ośrodka wypoczynkowegp Sun Sport w Mrówkach. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Joanna Grabowska, p. Marta Kępa, p. Paulina Rębilas, p. Ewelina Wojewoda, p. Beata Mucha oraz p. Urszula Put. Termin wyjazdu rozpoczął się w wyjątkowym dniu – 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka, co dodatkowo wpłynęło na radosną atmosferę całego pobytu.
Podsumowanie ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska!
W sobotę 30 maja na deskach Krakowskiej Filharmonii wystąpiło blisko 350 młodych wykonawców z 12 chórów dziecięcych, w tym nasz szkolny chór „Love Music” pod dyrekcją Katarzyny Adamczyk. Chórom towarzyszyli znakomici artyści – Kwartet smyczkowy La Belle, Anastasiia Cherniavska- fortepian, Karol Snopek – flet oraz Michał Peiker – perkusjonalia. Koncert poprowadziła Agata Podłęcka wraz z grupą młodzieży z Zespołu Szkolo-Przedszkolnego w Brzesku. Nad całością czuwała dr Ksenia Miśkiewicz kurator regionalny projektu Śpiewająca Polska. Koncert ten miał bardzo radosny wydźwięk i zarazem podniosły charakter gdyż program świętuje w tym roku jubileusz 20 lecia. I z tej właśnie okazji na zakończenie koncertu dyrektor programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska Pani Izabela Polakowska Rybska wręczyła listy gratulacyjne dyrygentom, którzy najdłużej uczestniczą w programie. Taki list otrzymała
XX rocznica nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu
29 maja 2026 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość dwudziestej rocznicy nadania imienia Patrona – św. Jana Pawła II. Był to dzień pełen wzruszeń, refleksji oraz wspólnego świętowania dla całej społeczności szkolnej.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie uczniowie, nauczyciele udali się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli znicz. W tym podniosłym momencie odśpiewany został również hymn szkoły. Przypomnijmy, że autorką tekstu hymnu jest pani Krystyna Kowalska, wieloletnia nauczycielka języka polskiego, natomiast muzykę skomponowała pani Aneta Jasińska, nauczycielka muzyki.
I Gminny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego dla klas I–III
Dnia 9 czerwca 2026 r. naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego dla uczniów klas I–III. Wydarzenie zgromadziło młodych miłośników języka angielskiego ze szkół naszej gminy, którzy z wielkim zaangażowaniem prezentowali przygotowane przez siebie utwory.
Uczestnicy recytowali wiersze o dowolnej tematyce, wykazując się nie tylko bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, ale także odwagą, talentem scenicznym oraz wyjątkową interpretacją prezentowanych tekstów. Wszystkie występy stały na bardzo wysokim poziomie, a każdy uczestnik zasłużył na słowa uznania za włożony wysiłek i staranne przygotowanie.